Fotoksiążka z wakacji

Piękne chwile wakacyjnego wypoczynku szybko są wymazywane z naszej pamięci. Warto więc je zachować np. w formie atrakcyjnej fotoksiążki. Gdy się ją otworzy w rodzinnym gronie w listopadowy deszczowy wieczór przy filiżance dobrej herbaty - czy nie będą to wspaniałe chwile ? Jeszcze więcej radości ona dostarczy gdy się ją otworzy za 10 lat.

 

https://www.foto-projekt.com.pl/

Taką fotoksiążkę korzystając z automatycznych opcji bez problemu możesz tutaj samodzielnie zaprojektować

 

Polecamy portal turystyczny

 

www.wyjazdy-zagraniczne.pl

 

znajdziesz tam opisy, opinie, zdjęcia atrakcyjnych turystycznie miejsc w Europie

Przygotowując wyjazd na jaki temat najczęściej szukasz informacji w internecie ?

Batalha Portugalia

strona główna » Batalha Portugalia

 

batalha portugaliaKlasztor Batalha jest jednym z największych gotyckich dzieł w Europie i jest chroniony jako zabytek światowego dziedzictwa UNESCO. Został zbudowany w 1388 roku, po tym jak król Joao ślubował Maryi, że zbuduje wspaniały klasztor, gdyby zwyciężył nad Kastylijczykami w bitwie pod Aljubarrota.

 

Pomnik konny Nuno Alvares Pereira, zwycięskiego dowódcy w bitwie, stoi przed południową elewacją. Na zewnątrz posiada niezliczone szczyty, przypory i ażurowe balustrady powyżej gotyckich i ekstrawaganckich okien, podczas gdy przedni portal został ozdobiony rzeźbami apostołów w skomplikowanym stylu gotyckim.

W ogromnym gotyckim wnętrzu znajdują się XVI-wieczne witraże o wyjątkowej urodzie, a w Kaplicy Fundatora znajdują się grobowce króla João, jego królowej Phillippy Lancaster i ich młodszych synów, w tym księcia Henryka Żeglarza.

 

Dom Kapituły strzeże Grób Nieznanego Żołnierza, w którym złożone są ciała dwóch ofiar I Wojny Światowej. Królewskie Klasztory zostały po raz pierwszy zbudowane w stylu gotyckim, pod koniec 1380 roku, ale ozdoby manuelińskie dodano wiek później. Typowe symbole manuelińskie, takie jak rośliny i kwiaty nowo odkrytych ziem i innych motywów marynarskich, rzeźbione w każdym łuku, ilustrują różnorodność i emocje portugalskiej sztuki podczas epoki odkryć.

zobacz również: http://www.wyjazdy-zagraniczne.pl/batalha-monastyr-klasztor,165.htmlbatalha zwiedzaniebatalha grób nieznanego żołnierza

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


batalha king joaobatalha portugal

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

batalha zwiedzanie

Battle of Aljubarrota

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentarze