Fotoksiążka z wakacji

Piękne chwile wakacyjnego wypoczynku szybko są wymazywane z naszej pamięci. Warto więc je zachować np. w formie atrakcyjnej fotoksiążki. Gdy się ją otworzy w rodzinnym gronie w listopadowy deszczowy wieczór przy filiżance dobrej herbaty - czy nie będą to wspaniałe chwile ? Jeszcze więcej radości ona dostarczy gdy się ją otworzy za 10 lat.

 

https://www.foto-projekt.com.pl/

Taką fotoksiążkę korzystając z automatycznych opcji bez problemu możesz tutaj samodzielnie zaprojektować

 

Polecamy portal turystyczny

 

www.wyjazdy-zagraniczne.pl

 

znajdziesz tam opisy, opinie, zdjęcia atrakcyjnych turystycznie miejsc w Europie

Przygotowując wyjazd na jaki temat najczęściej szukasz informacji w internecie ?

Tomar Portugalia

strona główna » Tomar Portugalia

 

Alcobaca opactwoTomar to urocze miasteczko i historycznie wybitne nad brzegiem rzeki Nabão. Został zdominowany przez XII-wieczny zamek templariuszy, zawierający jeden z najważniejszych i najbardziej imponujących zabytków w kraju, Klasztor Chrystusa (wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO). Zobacz klasztor w Tomar

 

Główna ulica handlowa Tomar, przeznaczona dla pieszych Rua Serpa Pinto, prowadzi do gotyckiego kościoła Sao Joao Baptista, na Praça de República, eleganckiego głównego placu miasta w otoczeniu budynków XVII-wiecznych. Warto pamiętać, że XV-wieczny kościół ma elegancki portal Manueline i we wnętrzu znajdują się XVI-wieczne obrazy, w tym Ostatnia Wieczerza, namalowana przez Gregório Lopes, który był jednym z najlepszych artystów w XVI-wieku.

 

W samym zaś sercu miasta znajduje się miła siatka ulic, a na Rua Dr Joaquim Jacinto jest dobrze zachowana synagoga, jedna z najstarszych w Portugalii, zbudowana w 1430 roku. Była używana jako miejsce kultu w 1497 roku, kiedy to król Manuel I wydalił wszystkich Żydów, którzy odmówili przyjęcia chrześcijaństwa. Posiada cztery wysokie wieżę i sklepienie i zawiera niewielkie Muzeum Żydowskie imienia Abrahama Zacuto, słynnego XV-wiecznego astronoma i matematyka, który pomógł zbudować pomoce nawigacyjne  dla Vasco da Gama.

 

W Klasztorze Zamku Tomar znajdują się XV-wieczne żydowskie nagrobki i święte przedmioty, podarowane przez społeczności żydowskie na całym świecie.

 

alcobaca convento de cristo

convento de cristo

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

opactwo convento de cristo

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

tania fotoksiążka to najlepszy sposób prezentacji Twoich zdjęć

 

 

Komentarze