Batalha Portugalia

Klasztor Batalha jest jednym z największych gotyckich dzieł w Europie i jest chroniony jako zabytek światowego dziedzictwa UNESCO. Został zbudowany w 1388 roku, po tym jak król Joao ślubował Maryi, że zbuduje wspaniały klasztor, gdyby zwyciężył nad Kastylijczykami w bitwie pod Aljubarrota.

Pomnik konny Nuno Alvares Pereira, zwycięskiego dowódcy w bitwie, stoi przed południową elewacją. Na zewnątrz posiada niezliczone szczyty, przypory i ażurowe balustrady powyżej gotyckich i ekstrawaganckich okien, podczas gdy przedni portal został ozdobiony rzeźbami apostołów w skomplikowanym stylu gotyckim.

W ogromnym gotyckim wnętrzu znajdują się XVI-wieczne witraże o wyjątkowej urodzie, a w Kaplicy Fundatora znajdują się grobowce króla João, jego królowej Phillippy Lancaster i ich młodszych synów, w tym księcia Henryka Żeglarza.

Dom Kapituły strzeże Grób Nieznanego Żołnierza, w którym złożone są ciała dwóch ofiar I Wojny Światowej. Królewskie Klasztory zostały po raz pierwszy zbudowane w stylu gotyckim, pod koniec 1380 roku, ale ozdoby manuelińskie dodano wiek później. Typowe symbole manuelińskie, takie jak rośliny i kwiaty nowo odkrytych ziem i innych motywów marynarskich, rzeźbione w każdym łuku, ilustrują różnorodność i emocje portugalskiej sztuki podczas epoki odkryć.

Designed with Mobirise css template