Fatima Portugalia

Fatima jest jednym z największych katolickich sanktuariów na świecie od 1937 roku, odkąd uważa się, że Najświętsza Maryja objawiła się trzem pastuszkom, pasącym owce swojej rodziny. Oni mieli tę samą wizję 13 każdego miesiąca od maja do października tego roku, kiedy tłum 70 tysięcy zebrał się i stał się świadkiem niewytłumaczalnego spektaklu, który stał się znany jako „cud słońca”. Słońce obróciło się jak kula na niebie i było to zjawisko, które sprawiło, że miliony zaczęły wierzyć w opowieści dzieci, które na początku przyjmowano z dużym sceptycyzmem.

Rząd oskarżył Kościół o wytwarzanie historii, by ożywić swój słabnący wpływ, podczas gdy Kościół bał się potwierdzić zdarzenie, obawiając się, że jest to mistyfikacja. Dzieci mające około 10 lat zostały aresztowane i przesłuchiwane, ale nie chciały zmienić swojej historii.

W rogu placu, w miejscu oryginalnej wizji, stoi prosty nowoczesny obiekt z figurą NMP w środku, trzymającą kulę, wyjętą z ciała papieża Jana Pawła II, po zamachu w 1981 roku.

Muzeum Woskowe opowiada historię 28 scen objawień, wykonanych z woskowych figur. Codziennie o zmierzchu odbywa się procesja z pochodniami, co daje miejscu wyjątkową atmosferę wyjątkowości, mimo dużej liczby sklepów z pamiątkami wokół niego. Noclegi w Fatimie są stsounkowo tanie, możemy też łatwo dostać się do niej z Lizbony. Jest to wspaniałe miejsce dla wierzących, jak i sceptyków, którzy nadal mogą znaleźć źródło energii duchowej w niezaprzeczalnej atmosferze mistycyzmu.

Fatima jest odwiedzana w ciągu roku, ale 13 maja i 13 października odwiedza ją najwięcej pielgrzymów z całego świata, wiele z nich przemierza drogę do bazyliki na kolanach. Ogromna neoklasycystyczna bazylika została zbudowana w 1953 roku w uznaniu znaczenia miejsca do pielgrzymów, z 65 metrową wieżą i znajdującymi się grobowcami trojga dzieci. Znajduje się ona na kwadracie dwa razy większym od Placu Świętego Piotra w Rzymie i jest w stanie zgromadzić milion ludzi.

web page was made with Mobirise website theme