Keukenhof 2016 - ogród kwiatowy

Holandia jest państwem leżącym na zachodzie Europy. Będąc w Holandii nie sposób nie zwiedzić jednej z największych atrakcji Holandii, czyli największego na świecie ogrodu z kwitnącymi roślinami cebulowymi. Ogród Keukenhof co roku odwiedza setki tysięcy turystów i to nie tylko z Europy, lecz z najdalszych zakątków świata.

Projekt obecnego wyglądu ogrodu powstał w pierwszej połowie XIX wieku. W 1949 roku grupa producentów cebulek postanowiła na terenie ogrodu zorganizować wystawę kwiatów. Tradycja kultywowana jest do dziś i każdego roku odbywa się tu ⇒ parada kwiatów holandia 2019 . Powszechnie się szczuje, iż w ciągu ponad sześćdziesięciu lat ogród Keukenhof odwiedziło około 50 milionów ludzi.

Znajduje się on pomiędzy Amsterdamem i Hagą. Zajmuje obszar 32 hektarów. W tym przepięknym ogrodzie każdej wiosny rozkwita ponad 7 milionów kwiatów cebulowych wysadzanych ręcznie. Są między nimi: przede wszystkim tulipany, lecz również narcyzy, hiacynty, krokusy, żonkile.

Ogród Keukenhof www.wyjazdy-zagraniczne.pl tworzy przepiękne kolorystyczne kompozycje i jest najbardziej obfotografowanym miejscem na świecie. Mimo sadzenia tych samych kwiatów, co roku ogród jest inny, gdyż na każdy rok ustalane jest hasło przewodnie, które potem ma swoje odzwierciedlenie w aranżacji ogrodu.

Wszyscy którzy kochają kwiaty i chcieliby zobaczyć coś niezwykłego, a wyczarowanego z kwiatów niech się wybiorą na wycieczkę do Holandii. Najbardziej polecanym miesiącem jest maj. Gdyż to właśnie w maju można zobaczyć jak kitnie miliony tulipanów, oraz innych roślin cebulowych.

This web page was made with Mobirise