Fotoksiążka z wakacji

Piękne chwile wakacyjnego wypoczynku szybko są wymazywane z naszej pamięci. Warto więc je zachować np. w formie atrakcyjnej fotoksiążki. Gdy się ją otworzy w rodzinnym gronie w listopadowy deszczowy wieczór przy filiżance dobrej herbaty - czy nie będą to wspaniałe chwile ? Jeszcze więcej radości ona dostarczy gdy się ją otworzy za 10 lat.

 

https://www.foto-projekt.com.pl/

Taką fotoksiążkę korzystając z automatycznych opcji bez problemu możesz tutaj samodzielnie zaprojektować

 

Polecamy portal turystyczny

 

www.wyjazdy-zagraniczne.pl

 

znajdziesz tam opisy, opinie, zdjęcia atrakcyjnych turystycznie miejsc w Europie

Przygotowując wyjazd na jaki temat najczęściej szukasz informacji w internecie ?

Kempingi » Podłączenie do prądu na kempingu

 

Podłączenie do prądu

na kempingach

 

Na kempingach istnieje możliwość korzystania z prądu. Powszechnie korzystają z tego kampery i przyczepy kempingowe. Można również skorzystać z pradu mając namiot. Potrzebujemy przecież naładować telefon, akumulator aparatu. Dzięki temu można też mieć światło w namiocie. Wiele osób jadąc z namiotem zabiera z sobą również czajnik elektryczny, toster, elektryczną pomkę do materaca a nawet małą lodówkę.

 

Typ podłączenia - na większości kempingów można się podłączyć do skrzynki z prądem za pomocą złącza euro. Rzadko można się podłączyć za pomocą zwykłej wtyczki stosowanej w urządzeniach elektrycznych w Polsce.

 

wtyczka euro

Złącza Euro. Na kempingach potrzebny jest kabel z wtyczką męską. Wtyczka taka oznaczana jest jako 1 fazowa, 3 bolce, 16A typ 2P+E. Stopień ochrony IP44. Produkowane są w kolorze niebieskim. W Polsce można je kupić w Castoramie i hurtowniach elektrycznych. Czasami dostępny jest gotowy przedłużacz na bębnie o długości 25 m.

 

 

 

  Dodatkowe informacje:

 • na niektórych kempingach np. Włochy, Francja w skrzynkach stosowane są 6 lub 8 A bezpieczniki. Ograniczenie zużycia prądu przez użytkowników. Po podłączeniu czajnika elektryczne lub tostera "wywala" bezpiecznik. Dobrze więc posiadać czajnik o małej mocy np. 650 W
   
 • na niektórych kempingach np. Francja opłata za prąd zróżnicowana jest od wielkości natężenia prądu tj. inna jest dla połączenia 6A, 8A, 10A

  podłączenie do prądu na kempingu
 • w Szwajcarii stosowane są inne wtyczki niż Polsce - na trzy bolce. Na kempingach również trzeba się podłączyć przy użyciu takiej wtyczki. Należy się zaopatrzyć w przejściówkę dostosowaną do tego systemu. Taką przejściówkę można kupić w większości spożywczych marketów i na większych stacjach benzynowych. Kosztuje 6-10 CHF
   
 • czasami w sezonie czasami brakuje miejsc do połączenia się w skrzynce. Warto więc posiadać przejściówkę tj.
  • krótki kabel (np. 0,5 m) z jednej strony typowa wtycza euro (damska) z drugiej standardowa wtyczka męską z uziemieniem. Można wtedy podłączyć się do innego użytkownika.
  • z jednej strony męska wtyczka euro z której wyprowadzone są dwa równoległe kable. Oba zakończone damskimi złączami euro. W jednego gniazda rozgałęziacza podłączamy kabel innego użytkownika, do drugiego podłączamy swój kabel.
 • zazwyczaj wystarcza 20-30 metrowy kabel. Czasami np. w Chorwacji odległość do skrzynki jest większa. Dobrze więc posiadać dodatkowy 20 m przedłużacz. Połączenie tych dwóch kabli należy owinąć folia na wypadek deszczu, poraznnej rosy. Kabel np. 50 m jest ciężki i mniej poręczny do przewożenia lepiej więc skorzystać z rozwiązania z przedłużaczem ktory użyjemy tylko sporadycznie.

  wtyczka euro
 • sporadycznie możnia spotkać kempingi na których (Słowenia, Słowacja) na których do prądu można się podłączyć przy pomocy zwykłej wtyczki z dwoma bolcami. Na niektórych kempingach są do dyspozycji oba systemy. Warto więc posiadać przejściówkę za - z jednej strony wtyczka z dwoma bolcami z drugiej damska wtyczka euro.
   

 

 

prąd na kempingu

 

Bardzo fajną pamiątką z wakacji jest fotoksiążka. Zastąpiła ona zwykłe albumy fotograficzne. Fotoksiążkę taką jak na obrazku można zaprojektować i zamówić w darmowym programie.

 

namioty

 

 

 

 

 

 

 

 

Aby trafić ponownie na tą stronę wpisz w wyszukiwarce:

 • wtyczka kempingowa
 • euro wtyczka lub wtyczka euro

 

zobacz również inną stronę  ⇒  prezent dla mężyczyzny

prąd na kempingach

 

podłączenie do prądu

 

 

Komentarze

Mariusz Tarnów

2016-08-02 08:55

na kempingu we Frankfurcie właściciel nie pozwala podłączać prądu do namiotu twierdząc,że 90%kempingów nie pozwala.We Francji i Belgii bez problemu